Jakub Skrzypek

CA3D582D-E01F-46E8-8AD8-AECF0AABAD5E 2

Jakub Skrzypek

Psycholog, Psychoterapeuta, Seksuolog, Terapeuta Par

Jestem psychologiem, psychoterapeutą psychodynamicznym i dyplomowanym seksuologiem.

Ukończyłem, jednolite studia magisterskie o specjalności psychologia kliniczna i osobowości oraz magisterskie studia pedagogiczne. W celu uzupełnienia swoich kompetencji zawodowych i holistycznego podejścia do problemów pacjenta ukończyłem także studia podyplomowe na kierunkach: terapia rodzin i par, psychotraumatologia, psychoonkologia, psychologia zdrowia i psychodietetyka.

Prowadzę konsultacje psychologiczne, psychoterapię indywidualną, terapie osób mających problemy w sferze seksualnej, terapię par, a także psychoterapię osób, które doświadczyły traumatycznych przeżyć.

Dzięki mojemu wykształceniu wspieram osoby mające trudności osobowościowe, problemy w tworzeniu bliskich i intymnych relacji, a także przeżywające brak celu i sensu życia. 

Dzięki posiadanemu doświadczeniu skutecznie pomagam osobom zmagającym się z zaburzeniami seksualnymi min. uzależnieniem od sexu i pornografii, problemami psychosomatycznymi, stresem i przeżywającymi kryzys osobisty.

W warunkach dających poczucie bezpieczeństwa i psychicznego komfortu, zachęcam pacjenta do swobodnego dzielenia się swoimi myślami, fantazjami i skojarzeniami, uzyskując szczególne przyzwolenie na wprowadzanie treści wstydliwych, skrywanych w codziennym życiu. Osoby i pary LGBTQ+ mogą czuć się u mnie bezpiecznie.

Pomagam moim pacjentom w sytuacji doświadczeń i zaburzeń związanych z traumą rozwojową, relacyjną, a także powstałą w wyniku stresu pourazowego (PTSD), w tym molestowania seksualnego, gwałtów, stresu okołoporodowego i zaburzeń związanych z chorobami onkologicznymi.

Podczas konsultacji omawiam możliwość pomocy, wybieram i proponuje właściwą procedurę. Dzięki szerokiemu spektrum wykorzystywanych metod mogę zalecić każdemu pacjentowi najbardziej odpowiedni dla niego rodzaj terapii. Pracuję m.in. w oparciu o podejście psychodynamiczne.

Przeprowadzam również diagnozę psychologiczną (on-line) z wykorzystaniem psychologicznych narzędzi diagnostycznych , a także sporządzam pisemną opinię psychologiczną. Diagnoza pozwala określić trudności, rodzaje zaburzeń czy mechanizmy ich powstawania, ocenę zasobów oraz dysfunkcji procesów psychicznych. Diagnoza psychologiczna to coś więcej niż przeprowadzenie badania testowego i obliczenie wyniku. Diagnoza psychologiczna wykorzystuje wiele różnych źródeł danych, z których tylko część ma charakter testowy: wywiad, obserwację, analizę dokumentów, próby behawioralne, techniki projekcyjne i inne. Diagnoza jest złożonym procesem.

Pracuje także jako wykładowca akademicki w Instytucie Psychologii WSH w Sosnowcu. Zajmuje się ponadto badaniami i publikacjami naukowymi z dziedziny psychologii. W 2022 roku cztery publikacje, których jestem współautorem zostały opublikowane na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w monografii naukowej pt. Zdrowie Kobiety w Ujęciu Interdyscyplinarnym  cz.2.

Jestem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym kompetencję poszerzam w pracy na oddziale psychiatrii dla dorosłych z zaburzeniami psychicznymi.

Pracuję z młodzieżą od ukończonego 15 roku życia, za zgodą rodziców.

Moją pracę poddaje regularnej superwizji. Celem mojej pracy jest poprawa funkcjonowania pacjentów i ich samopoczucia na każdym etapie życia.

NURT – Psychodynamiczny

LOKALIZACJA – sesje on-line i stacjonarnie, ul. Paulińska 2/5 , 31-065 Kraków
TELEFON – 507 820 942 umawianie sesji w gabinecie
E-MAIL:  recepcja@gabinetvitamed.pl

Certyfikaty